Witaj w klinice Gynmeda – Twoim centrum ginekologii

Monika Larysz

Języki: czeski, polski

+420 705 684 232
koordynator@gynmeda.com

WhatsApp

Kontakt z koordynatorką od poniedziałku do piątku w godzinach
7:00 - 15:30

Karolina Skaroupkova

Languages: Czech, English, Spanish, Portuguese, Italian, French

+420 734 421 680
info@gynmeda.com

WhatsApp

Call us from Monday till Friday
8:00 AM TO 15:00

Najczęstsze pytania

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W raze jakicholwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszą koordynatorką.


JAK ROZPOCZĄĆ U NAS LECZENIE?

  • 1. Skontaktuj się z naszym koordynatorem, który poprowadzi Cię przez cały proces aż do samego zabiegu.
  • 2. Wyślij wymaganą dokumentację.
  • 3. Uzgodnimy termin i szczegóły operacji.
  • 4. Na operację przyjedziesz do Czech

PODSTAWOWE PYTANIA

TERMINY ZABIEGÓW

Zabieg zaplanujemy dokładnie na Twój przyjazd. Termin uzgodnimy podczas konsultacji lub drogą mailową. Najlepiej zawczasu ustalić termin, w którym możesz przyjechać do Brna.

Sprawdź dostępne terminy zabiegów i jak optymalnie zaplanować swój zabieg.

CZY MENSTRUACJA MA WPŁYW NA TERMIN OPERACJI?

Zbiegi laparoskopowe mogą być przeprowadzane w dowolnym momencie poza czasem menstruacji. Ostatni dzień miesiączki nie przeszkadza w przeprowadzeniu zabiegu.

Zabiegi histeroskopowe najkorzystniej przeprowadzać w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego, najlepiej zaraz po zakończeniu menstruacji. Można w sposób ciągły zażywać gestagen, aby optymalnie wyznaczyć termin zabiegu.

Aborcja może być przeprowadzona w dowolnym momencie, zgodnie z obowiązującym prawem najpóźniej do 12 tygodnia ciąży. Dokładny wiek ciąży zawsze jest badany przed zabiegiem przez naszych lekarzy za pomocą badania USG.

Plastyka narządów płciowych (labioplastyka, plastyka krocza) może być przeprowadzona w dowolnym momencie poza czasem menstruacji.

CO NALEŻY DOSTARCZYĆ PRZED KONSULTACJĄ?

Najlepiej przesłać e-mailem wynik ostatniego badania przeprowadzonego przez Twojego ginekologa (jaki zaleca zabieg i dlaczego). W przypadku bardziej skomplikowanej diagnozy najlepiej przesłać zdjęcia z badania USG.

Nasza koordynatorka omówi z Tobą wszystko szczegółowo i prześle wymagania na Twój adres e-mail.

W JAKI SPOSÓB ZAPŁACIĆ ZA LECZENIE?

Płatności można dokonać gotówką (w CZK lub EUR) albo kartą. Akceptujemy karty: American Express, MasterCard, VISA, VISA PLUS i Diners Club.


LAPAROSKOPIA

JAK DŁUGO TRWA ZABIEG LAPAROSKOPII?

Zabieg laparoskopii diagnostycznej trwa ok. 30–50 minut. W przypadku laparoskopii operacyjnej (resekcja torbieli, usunięcie jajników itp.) czas zabiegu wydłuża się do 1–2 godzin. Pacjentka po laparoskopii operacyjnej zostaje wypisana następnego dnia rano.

JAK DŁUGO TRWA REKONWALESCENCJA PO OPERACJI LAPAROSKOPOWEJ?

Jest to zależne od rozległości zabiegu, zazwyczaj można wrócić do swoich codziennych zajęć w czasie 5–7 dni. Usunięcie szwów z nacięć laparoskopowych następuje po około 10 dniach od operacji.

JAK BĘDĘ SIĘ CZUĆ PO LAPAROSKOPII?

W pierwszych dniach po laparoskopii może być odczuwalny lekki ból i pulsowanie w miejscach, w których wykonano nacięcia. Ból lub dyskomfort powinien ustąpić w ciągu kilku dni. Można przyjmować analgetyki (zwykłe leki przeciwbólowe). Po zabiegu może wystąpić również ból barku (gaz używany podczas zabiegu dostaje się do tkanki podskórnej).

CZEGO NIE MOŻNA ROBIĆ PO OPERACJI LAPAROSKOPOWEJ?

Nie należy dźwigać ciężkich przedmiotów, uprawiać sportu i narażać się na zwiększony wysiłek fizyczny.

ILE CZASU PRZED ZABIEGIEM NALEŻY PRZYJECHAĆ DO KLINIKI?

Przyjęcie do kliniki, w której przeprowadzony będzie zabieg, następuje o godzinie 7:30 rano. Dzień wcześniej pacjentka jest badana w klinice Gynmeda Lidická, gdzie otrzymuje wszystkie instrukcje i informacje.

W JAKIM CZASIE PO ZABIEGU MOŻNA POJECHAĆ DO DOMU?

Zabieg przeprowadzany jest u nas w ramach opieki jednodniowej, pacjentka opuszcza klinikę następnego dnia rano po zabiegu. Najlepiej jednak jeszcze przez 1–2 dni odpocząć w hotelu i podróż podjąć dopiero w następnych dniach.

POWIKŁANIA PO LAPAROSKOPII

Chociaż powikłania po laparoskopii występują bardzo rzadko, pacjentka powinna skontaktować się ze swoim lekarzem, jeśli nadmiernie krwawi lub odczuwa objawy infekcji, takie jak drgawki, gorączka, dreszcze itp.

Zawsze najpierw skontaktuj się z naszą kliniką, abyśmy mogli doradzić, jak postępować w takiej sytuacji!


HISTEROSKOPIA

JAK DŁUGO TRWA REKONWALESCENCJA PO OPERACJI HISTEROSKOPOWEJ?

Zazwyczaj pacjentki po zabiegu odczuwają lekki ucisk w podbrzuszu, który zwykle ustępuje jeszcze przed opuszczeniem gabinetu lekarskiego. Może wystąpić również delikatne krwawienie, którego obfitość nie przekracza krwawienia miesiączkowego i ustaje dzień lub dwa dni po histeroskopii. Zwykle do złagodzenia bólu wystarczają słabe analgetyki (leki przeciwbólowe – np. Paralen tabletki, Algifen krople). Można zalecić ich zastosowanie jeszcze przed zabiegiem i dzięki temu zapewnić ich działanie już podczas histeroskopii oraz po niej.

Po zabiegu większość pacjentek może powrócić do normalnej aktywności w pracy czy w domu już następnego dnia po operacji. Aby zminimalizować ryzyko zapalenia lub infekcji zaleca się korzystanie z prysznica, zaniechanie kąpieli w wannie czy na basenie i nieużywanie tamponów przez około tydzień. Pacjentkom po histeroskopii diagnostycznej zaleca się, aby nie podejmowały współżycia przez jeden do dwóch dni po ustaniu krwawienia. Po histeroskopii operacyjnej reżim pooperacyjny wydłuża się do trzech tygodni w zależności od rozległości i rodzaju przeprowadzonej operacji.

CZY MOŻNA PRZEPROWADZIĆ IFV/ET PO HISTEROSKOPII JUŻ W NASTĘPNYM CYKLU MENSTRUACYJNYM?

Odczekanie dwóch lub więcej cykli menstruacyjnych po histeroskopii nie daje lepszych rezultatów. Pacjentki mogą poddać się stymulacji jajników zaraz po następnej menstruacji, bez wpływu na wynik IVF/ET. Przed IVF należy przeprowadzić kontrolne USG.

ILE CZASU PRZED ZABIEGIEM NALEŻY PRZYJECHAĆ DO KLINIKI?

Wystarczy przyjechać do kliniki Gynmeda 30–60 minut przed umówionym terminem operacji.

W JAKIM CZASIE PO ZABIEGU MOŻNA POJECHAĆ DO DOMU?

Zabieg jest krótki, trwa 5–15 minut. Pacjentka może opuścić naszą klinikę ok. 2 godziny po zabiegu. Zazwyczaj można podjąć podróż już kilka godzin po operacji. Zabiegi histeroskopowe są bardzo dobrze tolerowane.

POWIKŁANIA PO HISTEROSKOPII

Histeroskopię uważa się za bardzo bezpieczny zabieg, obarczony minimalną liczbą powikłań. Mogą wystąpić pewne komplikacje, choć nie są one częste. Są to głównie infekcje i obfite krwawienie.

Zawsze najpierw skontaktuj się z naszą kliniką, abyśmy mogli doradzić, jak postępować w takiej sytuacji!


POWIKŁANIA PO ZABIEGACH

POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU POWIKŁAŃ W REPUBLICE CZESKIEJ

Obywatele krajów UE oraz obywatele GB posiadają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli pomoc w przypadku powikłań nie może być udzielona w naszej klinice, umawiamy leczenie we współpracującym z nami szpitalu. Ryzyko powikłań związane z tymi zabiegami jest jednak ekstremalnie niskie.

KIEDY NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ ZE SWOIM GINEKOLOGIEM?

Skontaktuj się ze swoim lekarzem, jeśli pojawią się następujące problemy: silne krwawienie z pochwy (ponad 5 podpasek w ciągu godziny), gorączka (powyżej 38 st. C), silny ból w podbrzuszu.

Zawsze najpierw skontaktuj się z naszą kliniką, abyśmy mogli doradzić, jak postępować w takiej sytuacji!