Witaj w klinice Gynmeda – Twoim centrum ginekologii

Monika Larysz

Języki: czeski, polski

+420 705 684 232
koordynator@gynmeda.com

WhatsApp

Kontakt z koordynatorką od poniedziałku do piątku w godzinach
7:00 - 15:30

Karolina Skaroupkova

Languages: Czech, English, Spanish, Portuguese, Italian, French

+420 734 421 680
info@gynmeda.com

WhatsApp

Call us from Monday till Friday
8:00 AM TO 15:00

Podwiązanie jajowodów, sterylizacja chirurgiczna kobiet w CZESKIEJ

CENY OD 1700 EUR - Pełny cennik tutaj »

Laparoskopia jest małoinwazyjnym zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu ogólnym, z intubacją, za pomocą laparoskopu wprowadzanego przez ścianę jamy brzusznej.

Czas oczekiwania na zabieg to około 4-8 tygodni. Zabiegów nie wykonuje się podczas krwawienia menstruacyjnego, jednak plamienia nie stanowią przeciwwskazania. Dla ułatwienia planowania terminu zabiegu można u pacjentki zastosować tabletki antykoncepcyjne lub gestageny, brane przez wskazany przez lekarza okres.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Jama brzuszna jest wypełniana gazem (CO2). Następnie przez ścianę jamy brzusznej wprowadzany jest laparoskop (urządzenie optyczne pozwalające obserwować miednicę małą i jamę brzuszną). Laparoskopia jest jednym z tak zwanych zabiegów małoinwazyjnych, które są obecnie preferowane. Dolegliwości pooperacyjne są zwykle znacznie łagodniejsze, a okres rekonwalescencji znacznie krótszy. Cały zabieg chirurgiczny trwa około 20 - 60 minut.

JAK ROZPOCZĄĆ U NAS LECZENIE?

  • 1. Skontaktuj się z naszym koordynatorem, który poprowadzi Cię przez cały proces aż do samego zabiegu.
  • 2. Wyślij wymaganą dokumentację.
  • 3. Uzgodnimy termin i szczegóły operacji.
  • 4. Na operację przyjedziesz do Czech

ZABIEGI WYKONUJĄ NASI LEKARZE:




Zabiegi laparoskopowe wykonujemy w klinice Surgical Clinic. Galeria zdjęć kliniki tutaj »

W zależności od zakresu i trudności zabiegu rozróżnia się laparoskopię operacyjną i diagnostyczną.

LAPAROSKOPIA DIAGNOSTYCZNA

Wykonywana jest w celu precyzyjnej oceny macicy i przydatków (jama macicy, jajniki, jajowody). Służy wykryciu zmian w jamie macicy (zrosty, torbiele, wady budowy macicy, przewlekły ból itp.)

LAPAROSKOPIA OPERACYJNA

Wykonywana jest w celu usunięcie zmian stwierdzonych podczas laparoskopii diagnostycznej lub podczas badania USG. W przypadku konieczności wykonania operacji laparoskopowej (np. w przypadku operacji na jajniku, usunięcia torbieli, rozerwania zrostów) konieczne jest wykonanie 2-3 małych nacięć skóry w celu wprowadzenia narzędzi chirurgicznych do jamy brzusznej.

RODZAJE ZABIEGÓW LAPAROSKOPOWYCH:

Illustrative image Laparoscopy
  • adneksektomia laparoskopowa = usunięcie jednego lub obu jajników
  • cystektomia laparoskopowa, ekstyrpacja torbieli = usunięcie torbieli z jajnika (jajnik zostaje zachowany)
  • sterylizacja laparoskopowa = nieodwracalne przecięcie/usunięcie jajowodów, będące formą antykoncepcji. Po zabiegu nie jest możliwe samoistne zajście w ciążę. Jajniki, ich działanie i cykle menstruacyjne zostają zachowane.
  • adhezjoliza laparoskopowa = usunięcie zrostów
  • salpingektomia laparoskopowa = usunięcie jednego lub obu jajowodów (np. w przypadku ciąży pozamacicznej)

WSKAZANIA DO LAPAROSKOPII

  • W przypadku stwierdzenia torbieli lub zmian na jajniku
  • Diagnostyka i usunięcie mięśniaków
  • Diagnostyka zmian wykrytych w trakcie USG
  • W przypadku przewlekłych bólów podbrzusza
  • W diagnostyce niepłodności - sprawdzenie drożności jajowodów
  • W przypadku ciąży pozamacicznej
  • Kontrola pooperacyjna macicy
  • Podwiązanie jajowodów - np. jako forma antykoncepcji


Podwiązanie jajowodów, STERYLIZACJA KOBIET

Wykonuje się ją poprzez przecięcie lub przycięcie jajowodów (salpingektomia). Jest to niewielki, laparoskopowy, małoinwazyjny zabieg chirurgiczny wykonywany w trybie jednodniowym, a wypisywany rano po zabiegu. W ciągu kilku dni kobieta może wrócić do normalnego życia. Sterylizacja w Republice Czeskiej jest nowo uregulowana ustawą nr 373/2011 Sb. o szczególnych świadczeniach zdrowotnych.

Dla wyjaśnienia: jajniki nigdy nie są usuwane, a więc pod względem hormonalnym wszystko pozostaje jak przed operacją. Zajście w ciążę jest wówczas możliwe tylko dzięki technikom wspomaganego rozrodu (IVF).

Przed sterylizacją muszą być spełnione następujące warunki:

  • Minimalny wiek 21 lat
  • Zdolność prawna
  • Samodzielnie podpisany formularz zgłoszeniowy
  • Instrukcje dla pacjenta dotyczące zabiegu, jego konsekwencji, ryzyka itp. Pacjent potwierdza instrukcje podpisem
  • Obowiązuje 14-dniowy okres możliwości wycofania się z umowy.
  • Po upływie 14 dni wnioskodawca wyraża zgodę, składając podpis bezpośrednio przed zabiegiem.

JAK ZAPLANOWAĆ SWOJĄ PODRÓŻ?

Samochodem:

  • Dzień 1:
    Rano pacjentka przychodzi do kliniki Gynmeda przy ul. Lidická, 63a, gdzie spotka się z koordynatorem, a następnie z lekarzem. Jeśli nie ma jeszcze zrobionych badań przedoperacyjnych, zostaną wykonane w klinice (należy ustalić to z wyprzedzeniem z koordynatorką).

  • Dzień 2:
    Pacjentka spotyka się ze swoim koordynatorem w klinice Surgal Clinic przy ulicy Drobného 38-40. Koordynatorka pouczy pacjentkę, a następnie zostanie wykonany zabieg w znieczuleniu ogólnym. Zabieg zwykle trwa od 15 do 90 minut, w zależności od charakteru zabiegu. Po zabiegu pacjentka zostaje na noc w klinice (koszt pobytu w cenie zabiegu).

  • Dzień 3:
    Rano pacjentkę wizytuje lekarz i przygotowuje jej wypis. Po operacjach laparoskopowych należy spodziewać się większego bólu (niż np. po histeroskopii). Zalecamy pozostać w Brnie przez kolejne 1-2 dni w hotelu.

Samolotem:

  • Dzień 1:
    Przylot na lotnisko Brno - Tuřany. Z lotniska można wziąć taksówkę lub skorzystać z transportu publicznego: autobus nr E76 jedzie do centrum na przystanek Dworzec Główny (Hlavni nadrazi). Podróż autobusem zajmuje ok. 18 minut (tu można znaleźć więcej informacji). Tu można znaleźć również kilka informacji, jak spędzić dzień w Brnie.

  • Dzień 2:
    Rano pacjentka przychodzi do kliniki Gynmeda przy ul. Lidická, 63a, gdzie spotka się z koordynatorem, a następnie z lekarzem. Jeśli nie ma jeszcze zrobionych badań przedoperacyjnych, zostaną wykonane w klinice (należy ustalić to z wyprzedzeniem z koordynatorką).

  • Dzień 3:
    Pacjentka spotyka się ze swoim koordynatorem w klinice Surgal Clinic przy ulicy Drobného 38-40. Koordynatorka pouczy pacjentkę, a następnie zostanie wykonany zabieg w znieczuleniu ogólnym. Zabieg zwykle trwa od 15 do 90 minut, w zależności od charakteru zabiegu. Po zabiegu pacjentka zostaje na noc w klinice (koszt pobytu w cenie zabiegu).

  • Dzień 4:
    Rano pacjentkę wizytuje lekarz i przygotowuje jej wypis. Po operacjach laparoskopowych należy spodziewać się większego bólu (niż np. po histeroskopii). Zalecamy pozostać w Brnie przez kolejne 1-2 dni w hotelu

PRZYGOTOWANIE DO LAPAROSKOPII

Na dwa dni przed operacją należy wdrożyć odpowiednią dietę: pić około 2-3 litrów płynów dziennie, spożywać lekkostrawne i rozdrobnione posiłki. W dniu poprzedzającym zabieg ostatni posiłek należy zjeść w południe - najlepiej czysty rosół. Do północy można pić. Potem nie należy już nic jeść ani pić. Nie należy również palić papierosów. Należy przestrzegać tych zaleceń, aby uniknąć powikłań w trakcie i po zabiegu.

PO ZABIEGU

Zazwyczaj po zabiegu pacjentki odczuwają lekki ucisk w podbrzuszu, który ustępuje po kilku dniach. Typowe jest również uczucie „trzaskania” przy dotknięciu w dole nadobojczykowym. Jest to spowodowane gazem, który jest wchłaniany z jamy brzusznej podczas operacji. Mogą wystąpić nudności, które zwykle ustępują w ciągu kilku godzin. Po zabiegu okres niezdolności do pracy wynosi co najmniej tydzień. Szwy zakładane na brzuchu po laparoskopii są rozpuszczalne.

Chociaż powikłania po laparoskopii występują rzadko, pacjentka powinna skontaktować się z lekarzem, jeśli po opuszczeniu kliniki nadmiernie krwawi lub odczuwa objawy infekcji, takie jak drgawki, gorączka, dreszcze itp. Zawsze jednak prosimy o kontakt z naszą kliniką, abyśmy mogli doradzić, jak postępować w takiej sytuacji!

ZALECENIA PO LAPAROSKOPII

Po zabiegu 2 razy dziennie dezynfekować rany operacyjne i wstrzykiwać podskórnie (w fałd skórny na brzuchu) heparynę drobnocząsteczkową co 24 godziny przez co najmniej 5 dni po zabiegu. Przestrzegać ścisłego reżimu odpoczynku przez pierwsze 5 dni po zabiegu. Szwy zostaną usunięte podczas wizyty kontrolnej 7-10 dni po zabiegu. Zalecamy pdpoczynek przez 2 tygodnie po zabiegu. Unikać wysiłku fizycznego, takiego jak podnoszenie ciężarów, współżycie lub zajęcia sportowe. Wskazane jest również branie tylko prysznica i unikanie kąpieli.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszą koordynatorką.
Szczegóły znajdziesz tutaj »