Karolina Skaroupkova
Languages: Czech, English, Spanish, Portuguese, Italian, French
+420 734 421 680
info@gynmeda.com
Call us from Monday till Friday
8:00 AM TO 15:00
Časté dotazy
Zde naleznete odpovědi na Vaše nejčastější dotazy. V případě jakýchkoliv nejasností kontaktuje prosím naši koordinátorku.JAK ZAČÍT LÉČBU U NÁS?
- 1. Kontaktujte našeho koordinátora, který vás provede celým procesem až k samotnému ošetření.
- 2. Zašlete požadovanou dokumentaci.
- 3. O datu a podrobnostech operace se dohodneme.
- 4. Odcestujete do České republiky na operaci .
Obecné otázky
Termíny k zákrokům
Naplánujeme Vám přesně dle Vašeho příjezdu zákrok. Termíny dohodneme při konzultaci nebo emailem. Je dobré si připravit termín, kdy byste mohla dojet do Brna.
Podívejte se, kdy jsou běžně dostupné termíny na zákrok a jak je optimální Váš zákrok naplánovat.
Jak ovlivňuje menstruace objednání k operacím?
Laparoskopické výkony je možno provádět kdykoliv mimo menstruaci. Provedení poslední den menses nevadí.
Hysteroskopické výkony je ideální provádět v první půlce menstruačního cyklu, optimálně ihned po ukončení menses. Možno užívat kontinuálně gestagen, aby se optimálně načasovalo.
Interupce je možno provádět kdykoliv, limitem je ze zákona velikost těhotenství (lze jen do 12 týdne gravidity). Vždy je přesná velikost těhotenství kontrolována našim lékařem ultrazvukovým vyšetřením před zákrokem.
Plastické operace genitálu (labioplastika, plastika hráze) je možno provádět kdykoliv mimo menstruaci.
Co je potřeba dodat za podklady ke konzultaci?
Je ideální zaslat mailem poslední odborné vyšetření u Vašeho gynekologa (jaký doporučuje zákrok a proč). Ideální u složitějších nálezů je pak zaslání snímků z ultrazvukového vyšetření.
Koordinátorka s Vámi vše podrobně probere a zašle požadavky na Váš email.
Jak je možno platit za léčbu?
Buď hotově (v CZK nebo EUR) nebo kartou. Akceptujeme tyto karty: American Express, MasterCard, VISA, VISA PLUS and Diners Club cards.
Laparoskopie
Jak dlouho trvá laparoskopie?
Diagnostický laparoskopický výkon trvá cca 30-50 minut. Pokud se provádí operační výkon (resekce cyst, odstranění vaječníků apod.), prodlužuje se na 1-2 hodiny. Propuštění po laparoskopické operaci je druhý den ráno.
Jak dlouho trvá zotavení z laparoskopické operace?
Záleží na rozsahu výkonu, pravděpodobně můžete pokračovat ve svých běžných činnostech do 5-7 dnů. Vytažení stehů z laparoskopických incizí na břiše je za cca 10 dnů od výkonu.
Jak se cítíte po laparoskopii?
V následujících dnech po laparoskopii můžete pociťovat mírnou bolest a pulzování v oblastech, kde byly provedeny řezy. Jakákoli bolest nebo nepohodlí by se měla během několika dní zlepšit. Můžete užívat běžná analgetika (léky na zmírnění bolesti). Je také běžné, že po zákroku máte bolesti ramene (dostává se do podkoží vzduch, používaný při laparoskopii).
Co nemůžete dělat po laparoskopické operaci?
Není vhodné tahat těžké předměty, sportovat a mít větší fyzickou námahu.
Jak dlouho je vhodné přicestovat na kliniku před operačním zákrokem?
Příjem na kliniku, kde se provádí operační výkon je ráno v 7:30 hodin. Den předtím budete vyšetřena na klinice Gynmeda Lidická, kde obdržíte veškeré poučení a informace.
Za jak dlouho po zákroku je vhodné odcestovat domů?
Zákrok je u nás prováděn jako jednodenní péče, propuštění je druhý den ráno po výkonu. Je ale velmi vhodné ještě jeden až dva dny odpočívat na hotelu a cestovat až další den.
Laparoskopické komplikace
Ačkoli se komplikace po laparoskopii vyskytují velmi zřídka, pacientka by měla kontaktovat svého lékaře, pokud nadměrně krvácí nebo pociťuje příznaky infekce, jako jsou křeče, horečka, zimnice a podobně.
Vždy nejprve kontaktujte naši kliniku, aby jsme Vám mohli poradit, jak situaci řešit!
Hysteroskopie
JAK DLOUHO TRVÁ ZOTAVENÍ z hysteroskopické operace?
Pacientky obvykle po výkonu cítí mírný tlak v podbřišku, který ale odezní ještě před opuštěním ordinace. Rovněž slabé krvácení, které nepřesahuje míru menstruačního krvácení ustane za den nebo dva po hysteroskopii. Pro zmírnění těchto bolestí většinou stačí slabá analgetika (léky proti bolesti - např. Paralen tablety, Algifen kapky). Je možno je doporučit užít ještě před výkonem a tím zajistit trvání jejich účinku již v průběhu hysteroskopie i po ní.
Po výkonu může většina pacientů obnovit normální činnost v práci nebo doma již druhý den po zákroku. Aby se minimalizovalo riziko zánětu nebo infekce, doporučuje se pouze sprchovat, vynechat koupání ve vaně nebo bazénech a používat tampóny cca týden. Pacientkám které podstoupili diagnostickou hysteroskopii je doporučeno, aby se vyhnuly pohlavnímu styku ještě jeden až dva dny po skončení krvácení. Po operační hysteroskopii je pooperační režim prodloužen až na tři týdny, v závislosti na rozsahu a typu výkonu, který byl proveden.
Je možno podstoupit IVF/ET po hysteroskopii již v dalším menstruačním cyklu?
Čekání na dva nebo více menstruačních cyklů po hysteroskopii nepřináší lepší výsledky. Pacientky tak mohou podstoupit ovariální stimulaci již hned po další menstruaci, aniž by to ovlivnilo výsledky IVF-ET. Kontrolní ultrazvuk je před IVF vhodný.
Jak dlouho je vhodné přicestovat na kliniku před operačním zákrokem?
Stačí se dostavit na kliniku Gynmeda 30-60 minut před domluveným termínem operace.
Za jak dlouho po zákroku je vhodné odcestovat domů?
Zákrok je krátký, trvá 5-15 minut. Z naší kliniky jste propuštěna asi za 2 hodiny po operaci. Většinou není problém cestovat již za několik hodin po operaci. Hysteroskopické zákroky jsou velmi dobře snášeny.
Hysteroskopické komplikace
Hysteroskopie je považována za velmi bezpečný výkon s minimálními komplikacemi. Existují určité možné komplikace, i když nejsou běžné. Patří mezi ně hlavně infekce a silné krvácení.
Vždy nejprve kontaktujte naši kliniku, aby jsme Vám mohli poradit, jak situaci řešit!
Komplikace po výkonech
Řešení komplikací v ČR
Občané zemí EU a také občané GB mají na akutní situace pojištění. Pokud není možno komplikaci řešit u nás, domlouváme ošetření ve spolupracující nemocnici. Komplikace při těchto zákrocích jsou navíc extrémně nízké.
Kdy kontaktovat Vašeho gynekologa?
Kontaktujte svého lékaře pokud se dostaví následující problémy: silné krvácení z pochvy (více než 5 vložek za hodinu), teploty (nad 38 st. C), silné bolesti podbříšku.
Vždy nejprve kontaktujte naši kliniku, aby jsme Vám mohli poradit, jak situaci řešit!